راز بیلیونر شدن از زبان ترامپ

راز بیلیونر شدن از زبان ترامپ

راز بیلیونر شدن از زبان ترامپ

در دنیایی که بیش از شش میلیارد تن جمعیت دارد، فقط پانصد و هشتاد و هفت بیلیونر وجود دارد. این یک باشگاه بسیار اختصاصی است. آیا شما هم می خواهید عضو این باشگاه شوید؟

البته احتمال موفقیت شما یک در ده میلیون است؛ اما اگر مثل یک بیلیونر فکر کنید، این احتمال اندک نباید شما را نا امید کند.

بیلیونرها به فرصت ها یا موانع اهمیت نمی دهند. ما به معقول بودن، به این که مردم چه فکر می کنند، چه چیزی متعارف است و یا چه چیزی انتظار می رود، فکر نمی کنیم. ما پیرو شهود و بینش  خود هستیم و اهمیتی نمی دهیم که دیگران آن را ابلهانه یا احمقانه تصور می کنند.

برای بیلیونر شدن، باید همه جزئیات را در نظر داشته باشید و بدون این که خداوند در کنارتان باشد، نمی توانید به این توانایی برسید.

در ابن جا من ده شیوه تفکر برگزیده بیلیونرها را برایتان بازگو می کنم :

۱- مدام به دنبال مسافرت رفتن و استراحت کردن نباشید

چرا؟ چون، اگر از کار خود لذت نمی برید و به دنبال فرصتی برای فرار از آن هستید، در آن کار موفق نمی شوید. من حتی وقتی گلف بازی می کنم به تجارت می اندیشم. هیچ وقت و در هیچ حالت دست از تجارت نمی کشم و در هر حالتی به راستی از آن لذت می برم. اکنون که فرزندانم هم به تجارت خانوداگی پیوسته اند، احساس می کنم که از همیشه به آنها نزدیک ترم و دوست دارم همان طور که پدرم با من رابطه داشت با آن ها رابطه داشته باشم و می دانم که فقط از طریق شور به انجام رساندن درست فعالیت ها می توان به این هدف دست یافت.

۲- سعی کنید مدت زمان تمرکز خود را به حداقل برسانید

اغلب افراد موفق روی موضوعات مختلف تمرکز کوتاهی دارند، به این معنا که لازم نیست مدت زمان زیادی برای تمرکز روی یک موضوع وقت بگذارید. این موضوع ارتباط زیادی با قدرت تخیل یا تصور دارد. اغلب اوقات که با کسی صحبت می کنم، قبل از آن که حرف بزند، می دانم چه می خواهد بگوید. پس از ان که دو-سه کلمه اول از دهانش بیرون می آید، چهل – پنجاه کلمه بعد را حدس می زنم. بنابریان سعی می کنم با درک موضوع، هرچه سریعتر آن را فیصله دهم. با این روش ما می توانید سریع تر کارهایتان را انجام دهید.

۳- بیش از مدت زمانی که باید بخوابید، نخوابید

من اغلب شبها فقط چهار ساعت می خوابم. به خواب بیشتری نیاز ندارم و همین چهار ساعت به من اشتیاق رقابت می دهد. دوستان موفقی دارم که شبی ده ساعت می خوابند. از آن ها می پرسم که چطور می توانید با افرادی مثل من که فقط چهار ساعت در شبانه روز می خوابند، رقابت کنید؟ یادتان باشد مهم نیست چقدر تیزهوش یا نابغه باشید؛ در روز برای موفق شدن وقت زیادی ندارید.

۴- زیاد به فناوری وابسته نباشید

اغلب آن ها غیر ضروری و گران هستند. اگر می خواهید چیز مهمی به کسی بگویید مستقیم به چشمهایش نگاه کنید و بگویید. اگر برایتان خیلی مشکل است، تلفن را بردارید و طوری حرف بزنید که احساس شما در صدایتان موج بزند. پیام کوتاه و یا ایمیل دادن احمقانه است!

۵- خود را همچون ارتشی یک نفره در نظر بگیرید

شما هم فرمانده اید و هم سرباز. باید به تنهایی برنامه ریزی و به تنهایی آن را اجرا کنید. به طور معمول ، مردم تجارت را به جنگ یا ورزش تشبیه می کنند. زیرا اولین قیاس یا شباهتی است که به ذهن ما می رسد، نه این که به واقع تجارت سخت و طاقت فرسا باشد. نه این طور نیست. در تجارت بیشتر باید باهوش باشی تا قوی.

۶- اغلب به نفعتان است که شما را دست کم بگیرند

ما هرگز نمی خواهیم که مردم فکر کنند بی عرضه یا بازنده هستیم. اما زیاد هم خوب نیست که فکر کنند باهوش ترینیم.اگر گاهی اجازه دهید مردم خودشان توانایی های شما را کشف کنند، بسیار تأثیرگذار تر خواهد بود.

۷- موفقیت بذر موفقیت می پاشد

بهترین راه تحت تأثیر قرار دادن مردم از طریق نتایج است. برای مثال از آنجا که من پیروزی های زیادی داشته ام، اکنون معامله کردن برایم آسان تر است. شما برای آن که در دنیای تجارت افراد را تحت تأثیر قرار دهید، مجبورید موفقیت خلق کنید. اگر هنوز جوانید  و تا به حال موفقیتی نداشته اید، ابتدا باید تأثیر موفقیت را خلق کنید. مهم این نیست که موفقیت کوچک باشد یا بزرگ ، باید با چیزی شروع کنید و آن را بسازید.

۸- وجود دوستان غنیمت است اما قدر خانواده را بیشتر بدانید

بهتر است به خانواده خود بیشتر اعتماد کنید تا دوستانتان.

۹- نسبت به تصمیم گیری های تجاری خود نیز مانند تصمیمات عاطفی خود مسئولانه رفتار کنید

فرصت های بزرگ همه با ده ها تصمیم در روز ، صد ها تصمیم در ماه و هزاران تصمیم در سال به ثمر می رسند و با وجود این ، هریک در نوع خود بسیار خاص و متفاوت هستند. گاهی به سرعت تصمیم می گیرید ( عشق در نگاه اول)، گاهی آرام قدم بر می دارید ( نامزدی طولانی)، گاهی هم مشاورانتان را در اتاق جمع می کنید و نظر آن ها را در مورد تصمیم جدیدتان می پرسید ( مثل وقتی که نظر خانواده یا دوستانتان را درباره کاندید ازدواجتان جویا می شوید.) اگر شما با هر تصمیم و طرح تجاری همچون شریک زندگی خود صادقانه ، محترمانه و به طرزی شایسته رفتار کنید، اسیر یک بازی سخت نخواهید شد و خود را با مقتضیات آن تصمیم خاص وفق می دهید. گاهی ممکن است با فکر تصمیم بگیرید و گاهی با دل، که آن هم خوب است.. بعضی از بهترین تصمیم گیری های تجاری از روی احساس گرفته می شود و جواب می دهد.

۱۰- کنجکاو باشید

فرد موفق همیشه کنجکاو خواهد بود. شما باید نسبت به محیط اطراف خود هوشیار و برای شناخت دنیای پیرامون خود تشنه باشید. در غیر این صورت متوجه نمی شوید که پشت سر شما چه می گذرد.

منبع : کتاب چگونه مثل یک بیلیونر فکر کنید؟

نویسنده : دونالد ترامپ

 

این مطلب رو به دوستان خود در شبکه های اجتماعی اطلاع دهید: